Тел.: (044) 500-84-34
АсМАП - ИНФОРМ
Ассоциация международных автоперевозчиков Украины
ТВ программа
"УкрАвтоКонтинент"
Номер 673 от 16.10.2020
Смотреть
Статьи
» Смотреть все
Дайджест
» Смотреть все
СЕРВІС АСМАП УКРАЇНИ
Деталі
Полезная информация
Грузия. О порядке перемещения грузовых транспортных средств, зарегистрированных в иностранном государстве
В Румынии установлены транзитные коридоры при осуществлении международных автомобильных перевозок по территории страны
Перечень дорог и карты маршрутов движения транзитных транспортных средств по территории Беларуси во время распространения COVID-19
Изменения тарифа в системе „Платон” с 1 февраля 2020 г.
» Смотреть все
Информация по странам
» Смотреть все
Контактная информация

Тел. (044) 500-84-34 (многокан.)
E-Mail: sova-ak@rambler.ru

Місяць після страйку

Чого вдалося досягти за результатами попереджувальної акції протесту

 

У Міністерстві інфраструктури України відбулося засідання круглого столу, присвячене вирішенню питань, пов’язаних з міжнародними автоперевезеннями. За словами учасників заходу, передусім, ішлося про виконання страйкових вимог, з якими міжнародні автоперевізники проводили попереджувальну акцію протесту під урядовим приміщенням 12 лютого.

Діалог засвідчив, що деякі вимоги влада намагається виконувати. Так, міністерська Комісія з питань ефективності використання дозволів скасувала щомісячне дозвільне обмеження – одну дванадцяту – на найдефіцитніші на сьогодні документи. Тобто, на дозволи Польщі, Румунії, Автрії, Італії, Угорщини, порожні турецькі та фінські до третіх країн та з них. Одночасно зі зняттям таких обмежень, комісія підтримала ініціативу перевізників про щомісячне видання перелічених дозволів у кількості не більше двох на одну вантажівку.

Фото прес-служби МІУ

«За цей час змінилося чимало, – вважає президент АсМАП України Леонід Костюченко. – Місяць тому головною вимогою у нас було скасування електронного бронювання, оскільки запропонована система була дуже недосконалою. Але до нас не прислухалися і не скасували електронне бронювання. При цьому, я визнаю: відтоді було дуже багато зроблено щодо більш практичного застосування і виправлення помилок, які були раніше».

Передусім, це стосується згаданих вище найдефіцитніших дозволів семи європейських країн. Нагадаємо, починаючи з 1 березня вони бронюються стовідсотково. І саме зараз в АсМАП України проводять детальний моніторинг вибірки цих документів: «Якщо раніше можна було по три-чотири дозволи на один автомобіль забронювати, то тепер так робити неможливо. Норма про два дозволи на одну автівку щомісяця поки що чітко дотримується. Більше того: якщо не здаси перший дозвіл, то другий не можеш отримати. І по напрямках – не більше одного дозволу. Це – те, за що ми боролися», – підкреслює Леонід Костюченко.

Однак, робота триває і чиновники Укртрансбезпеки й надалі мусять вдосконалювати систему бронювання. А от здати використані дозволи деінде вже можна не лише на пунктах видання, а й у територіальних управліннях Державної служби з безпеки на транспорті. Попри те, що відповідне рішення не було зафіксоване підсумковим протоколом засідання міністерської комісії з ефективності використання дозвільних документів, керівництво Укртрансбезпеки поступово почало виконувати цю усну домовленість.

«Це вже працює у тестовому режимі у Тернополі і наступним буде Дніпро, як ми домовилися. І протягом місяця, до 12 квітня, буде можливим зробити це в кожному регіоні», – вважає президент АсМАП України.

Власне, це саме випливає і зі слів голови Укртрансбезпеки Олександра Погорілого. Презентуючи свій публічний звіт за роботу в 2019-му році, він навіть висловлював упевненість, що очолювана ним служба могла би перейти на новий формат відразу по всій державі. «Але ми би хотіли відпрацювати певний період – тиждень-два – щоб механізм був відточений і потім імплементувати це все на всю країну», – додав чиновник.

Звісно, це не може не тішити. Хоча, виникає логічне запитання: а чому подібним поступовим шляхом чиновники відмовилися йти на початку року, коли, власне, й було ухвалене рішення про перехід до принципу електронного бронювання дозволів. Можливо, тоді й нині було би значно менше запитань. Та й самого страйку перевізників цілком можна було уникнути...

2020-03-13
Смотреть все
Комментарии к статье: 0

Добавить комментарий:
Имя:
Сообщение:


Обратная связь


Погода

Цена на топливо в Украине

Цена на топливо в мире

Пробки

Прогноз погоды в Киеве » Украина Цены на бензин Стоимость топлива по странам мира
Все права защищены © Перепечатка материалов разрешена только при условии размещения ссылки на сайт!