Тел.: (044) 500-84-34
АсМАП - ИНФОРМ
Ассоциация международных автоперевозчиков Украины
ТВ программа
"УкрАвтоКонтинент"
Номер 611 от 15.09.2019
Смотреть
Статьи
» Смотреть все
Дайджест
» Смотреть все
СЕРВІС АСМАП УКРАЇНИ
Деталі
Полезная информация
График работы пунктов пропуска Калининградской области будет изменен
Запреты движения грузовиков в европейских странах в августе
Португалия. Объявлена забастовка 12 августа
Казахстан. О реконструкции пункта пропуска «Б. Конысбаева» (39855510) на казахстанско-узбекской границе
» Смотреть все
Информация по странам
» Смотреть все
Контактная информация

Тел. (044) 500-84-34 (многокан.)
E-Mail: sova-ak@rambler.ru

Новий етап боротьби з бездоріжжям

Уже другий рік поспіль в Україні реально наповнюється Державний дорожній фонд. Зокрема, у 2018-му – половина, а нині – 75 % надходжень з акцизних зборів спрямовується саме до нього. Відтоді стан деяких трас у нашій державі справді змінився на краще. На превеликий жаль, таких доріг дуже мало.

Керівники Міністерства інфраструктури та Державного агентства автомобільних доріг ознайомили громадськість з планами дорожнього будівництва на нинішній рік.

 

Планів громаддя

Передусім Міністр Володимир Омелян озвучив заплановану цифру надходжень до Державного дорожнього фонду: «Загальна його сума на цей рік становитиме 50 мільярдів 100 мільйонів гривень, – наголосив урядовець. – Для порівняння зазначу, що минулого року з усіх джерел фінансування було спрямовано на ремонт доріг 42,5 мільярда. А безпосередньо Дорожній фонд у 2018-му отримав приблизно 32 мільярда. Усе це свідчить про те, що ми невпинно нарощуємо фінансування дорожньої галузі».

Щоправда, детальне розшифрування названої цифри, зроблена керівником Укравтодору Славоміром Новаком, трішечки притупляє перші беззаперечні оптимістичні враження. «З понад 50 мільярдів гривень Державного дорожнього фонду ми відповідаємо лише за 33,4 мільярда гривень, – зізнався пан Новак. – Нагадаю, що решта спрямовуватиметься на місцеві автошляхи, до чого нас зобов’язує децентралізація галузі. Із названих мною 33,4 мільярда безпосередньо на ремонти, будівництво та реконструкцію доріг державного значення заплановано виділити 18,7 мільярда гривень.

Із загальної суми ми цього року гасимо ще й борги попередніх років. Так, цього року буде виплачено рекордну суму – 8,5 мільярда гривень. Неабияким успіхом я також вважаю збільшення фінансування на експлуатацію доріг – з торішніх 4,4 до 5,9 мільярда гривень. А у 2020 році ми плануємо довести цю цифру до 7,5 мільярдів».

На жаль, навіть цієї суми недостатньо для того, щоб контроль за експлуатацією автошляхів був на належному рівні. Навіть під час прибирання снігу, кучугури нині масово залишають на узбіччі, а не скидають у кювет, як того вимагають відповідні норми. А це також неабияк шкодить дорожньому покриттю.

«Звичайно, у нас залишається дуже багато зауважень щодо експлуатації наших автошляхів, зокрема в зимовий період, – каже Славомір Новак. – Техніка, яка займається прибиранням снігу, здебільшого дуже стара і часто виходить з ладу. Саме тому я є послідовним прихильником того, щоб з часом Державне акціонерне товариство «Автомобільні дороги України» було приватизоване. І взагалі, на цьому ринку має бути значно більше приватних компаній. Поки що вони в нас є лише в 11 областях. З іншого боку, упродовж 2019 року нами заплановано придбати понад 70 одиниць нової техніки, яка належатиме ДАК «Автомобільні дороги України» і забезпечуватиме належну експлуатацію наших автошляхів. А ще цього року ми маємо намір реалізувати перший проект із автоматичного зважування в русі на під’їздах до Києва Weight-in-motion. Це також стане важливим кроком до правильної експлуатації автомагістралей».

Звичайно, найцікавіше – почути від керівника Укравтодору плани, що стосуються безпосередньо об’єктів ремонту та реконструкції. Тут Славомір Новак потішив представників багатьох регіонів. За його словами, цього року активно продовжуватимуться роботи щодо розбудови нового транспортного GO Highway. «Він з’єднає порти Миколаєва, Херсона, Одеси з портами Балтійського та Північного морів, – підкреслив пан Славомір. – Для нас дуже важливо, що ще торік цей транспортний коридор було включено до складу міжнародної європейської мережі. Нам вдалося переконати колег з Брюсселя, що цей коридор є надзвичайно важливим і для Європейського Союзу. На GO Highway цього року буде виділено 4 мільярди гривень, за які плануємо відремонтувати понад 108 кілометрів доріг».

Крім того, Славомір Новак наголосив, що цього року буде продовжено ремонт автошляхів за маршрутним принципом та відповідно до Програми розвитку доріг на 2018–2022 роки. Серед основних проектів, які також озвучив керівник Укравтодору, – ремонт траси Н31 «Дніпро – Решетилівка», М15 «Одеса – Рені», Р15 «Мерефа – Павлоград», північний об’їзд міста Рівне та Львівський інвестиційний проект. А ще на дорозі М05, на Одещині, Укравтодор планує завершити будівництво мосту через Хаджибейський лиман. Цей проект було заморожено ще у 2008 році.

Також дорожнє відомство планує розпочати реалізацію проекту першої концесійної дороги «Краківець – Львів». Утім, цьогорічні наміри обмежуватимуться лише завершенням усіх необхідних переговорних процесів. Безпосередньо будівництво, вочевидь, розпочнеться уже з 2020-го. «Крім Дорожнього фонду, ми залучатимемо ресурси міжнародних фінансових організацій», – резюмував Славомір Новак.

 

Дорога життя

Керівник Укравтодору торкнувся у своїй доповіді ще однієї дороги, яку нині багато експертів називають однією з найгірших в Україні – «Миколаїв – Кропивницький». Для автора цих рядків ця тема стала особливо цікавою з огляду на те, що буквально за тиждень перед озвучуванням планів дорожників довелося побачити цю, з дозволу сказати, дорогу на власні очі.

Ситуація тут настільки критична, що місцеві перевізники от уже другий місяць власними силами намагаються надати трасі бодай якогось більш-менш пристойного вигляду.

Ідея взяти на себе не надто властиву місію тутешнім підприємцям прийшла аж ніяк не спонтанно. Адже саме цим шляхом пролягає левова частка маршрутів багатьох із них. Як внутрішні, так і міжнародні перевізники центральної та південної України часто прямують з вантажами до портів Миколаєва, Одеси, Чорноморська та Южного. А це безпосередньо через згадану автомагістраль.

«У нас зараз – сезон активної праці, сезон вивезення продукції в порти України, – розповідає перевізник із Кропивницького Василь Рубан. – Основний напрямок – це Миколаїв та Одеса. От і виходить, що траса «Миколаїв – Кропивницький» для нас є єдиною можливістю потрапити до українських морських воріт. Ми уже багато років іменуємо цю магістраль «дорогою життя».

Головні проблеми на трасі починаються саме на території Миколаївської області. Водій не одної вантажівки залишив тут запчастини від власної техніки. Що вже казати про легковики, які подекуди просто «ховаються» у вибоїнах, схожих на «американські гірки». Причин такого катастрофічного стану цієї дороги – чимало. Одна з них – безбожні та безконтрольні перевантаження зерновозів, про що вже говорено-переговорено роками.

Розповідає перший віце-президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Український транспортний союз» Володимир Балін: «Ефективність габаритно-вагового контролю, на жаль, поки що достатньо низька. Тому сьогодні маємо таку ситуацію, що перевізники звикли працювати з перевантаженнями. По суті, якщо чітко дотримуватися всіх габаритно-вагових норм, то перевозити зернові культури автомобільним транспортом власникам вантажів не надто вигідно. Адже доведеться робити більше рейсів, а отже, сплачувати більше коштів. Власне, ми вже не перший рік виступаємо за те, щоб зернові та інші сільгоспкультури максимально перевозилися залізничним транспортом. Звісно, для цього потрібно створити відповідні умови.

А повертаючись до теми перевантажень на автомобільному транспорті, варто зауважити, що, з одного боку, слід підвищити стандарти для перевезень. Зокрема, через будівництво на півдні нашої держави бетонних доріг, які могли би нести значно більші навантаження. А з іншого боку – йдеться про підвищення ефективності габаритно-вагового контролю, зокрема, і через запровадження автоматичного зважування».

Але поки влада лише готується до запровадження таких кроків, майже три сотні перевізників Кропивницького та низки інших міст регіону самостійно звозять до найгірших ділянок магістралі вантажівки зі щебенем. Ця непроста робота розпочалася ще на початку грудня і станом на сьогодні вже наближається до завершення.

«Щоб не страйкувати і не підпалювати шини, вимагаючи пришвидшити вирішення наших проблем із бездоріжжям, ми вирішили зробити це власним коштом, – розповів перевізник із Кропивницького Іван Заворотній. – Скинулися по тисячу гривень з машини, щоб засипати це бездоріжжя. Це ж не ями, це просто бездоріжжя. На сьогодні вже наближаємося до завершення нашого «дорожнього експерименту». Активно працювали наприкінці минулого року, а в січні поновили наші роботи. Налагодили співпрацю з Миколаївським облавтодором. Вони нам пообіцяли надати грейдер, щоб горнути».

«До ідеалу, звісно, ще далеко, але спільними зусиллями ми робимо так, щоб було комфортніше працювати, – долучається до розмови перевізник микола Литвиненко. – Принаймні, щоб не було таких ситуацій, як зараз: машини взагалі не пересуваються. Зараз, перш за все, вплив іде на амортизацію автомобіля. Виходить, що нам вигідніше провести ось таку роботу, аніж постійно витрачатися на ремонти вантажівок. Інші перевізники бачать реальний результат і також потроху до нас долучаються».Звісно, й нинішня благодійність перевізників краю – задоволення не з дешевих. За словами Івана Заворотнього, підприємці загалом зібрали понад 850 тисяч гривень. Станом на кінець січня було 1600 тонн щебеню. Ще за 600 тонн – уже сплатили і днями мають намір продовжити роботу.

А ще перевізники мають величезні сподівання на те, що не пізніше нинішнього року розпочнеться нарешті і централізована реконструкція цієї багатостраждальної траси. Тоді насипаний нині щебінь може слугувати основою для ремонтних робіт. Тож проведена робота матиме ще й перспективу розвитку. Як жартують у Кропивницькому, нині ситуація така, що буквально кожен має долучитися до потенційного дорожнього буму. І в цьому місті до нього вже реально долучилися.

 

***

Тим часом, як уже було сказано вище, керівництво Укравтодору обіцяє, що цього року дорога «Миколаїв – Кропивницький» нарешті опиниться в переліку тих, де на реконструкцію буде виділено реальні кошти. За словами Славоміра Новака, сума становитиме один мільярд гривень.

«У 2019 році ми обов’язково будемо проводити капітальний ремонт траси Н14 «Миколаїв – Кропивницький», – запевняє пан Новак. – Ця дорога уже багато років залишається однією з найбільш проблемних у країні. Цього року ми виділили на неї окрему бюджетну програму в сумі одного мільярда гривень.

І що дуже важливо, на території Миколаївської області починаємо капітальний ремонт цієї дороги в цементо-бетоні. Чимало експертів уже давно підкреслюють, що південні регіони України потребують саме таких доріг. Звісно, рішення має залежати від фахового аналізу, конкретної ситуації, доцільності технологій, клімату і типу ґрунтів, доступності ресурсів, а також цін. Ураховуючи всі особливості, я також вважаю, що найбільш перспективним є використання цементо-бетонних покриттів на дорогах з високою інтенсивністю руху великовагового транспорту. Повторюся: особливо, на півдні країни».

Попри всі нюанси, нині можна сподіватися на те, що цього року якість вітчизняних автошляхів поліпшиться. А з нею – й умови праці українських перевізників. Інакше ніхто нікуди не поїде через елементарну відсутність доріг як таких.

 

Миколаїв – Кропивницький – Київ

2019-03-05
Смотреть все
Комментарии к статье: 0

Добавить комментарий:
Имя:
Сообщение:


Обратная связь


Погода

Цена на топливо в Украине

Цена на топливо в мире

Пробки

Прогноз погоды в Киеве » Украина Цены на бензин Стоимость топлива по странам мира
Все права защищены © Перепечатка материалов разрешена только при условии размещения ссылки на сайт!